Akné – umíme víc než jen „antikoncepci“ !

Akné se řadí mezi nejčastější chronické záněty kůže s rozmanitým spektrem původu i projevů. Kožní projevy akné se nejčastěji projevují v období puberty, ale nezřídka trápí i ve věku pozdějším.   Vzhledem k nepříznivému dopadu na kvalitu života již nevnímáme akné jen jako „něco, co patří prostě k dospívání…“, ale snažíme se a hledáme efektivní a bezpečné cesty, jak vám můžeme pomoci.A umíme to. Jak?

Hormonální antikoncepce

Není to „jen antikoncepce!. Orientovat se v širokém trhu dostupných pilulek hormonální antikoncepce je poměrně komplikovaná záležitost vzhledem k množství dostupných preparátů. Některé jsou vhodnější více, jiné méně, ale je pravdou, že pro vás máme k dispozici varianty vysoce efektivní a bezpečné.

Jak to vlastně funguje?

Velmi srozumitelný popis jsem si dovolil převzít z webu www.antikoncepce.cz

„Mechanismus tohoto účinku je několikerý. Předně estrogeny, které pilulka obsahuje, zvyšují tvorbu a následně krevní hladinu bílkoviny zvané SHBG (sex hormone binding globulin). Na tuto bílkovinu se vážou mužské hormony – a vázaný hormon je neúčinný a nemůže ovlivnit buňku. Estrogeny kromě toho přímo snižují tvorbu mužských pohlavních hormonů ve vaječníku a nadledvinách. Progestiny působí jinak. Jednak snižují aktivitu enzymu nazvaného 5-alfa reduktáza. To je enzym, který molekulu mužského hormonu v krvi mění v tkáni na molekulu, která přímo působí na buňku. Kromě toho některé progestiny přímo zamezují účinku mužských hormonů na buňku tak, že obsazují a blokují receptory pro mužské hormony, které buňka obsahuje.

Výsledkem těchto změn je pokles účinku mužských hormonů a důsledkem pak zlepšení pleti. Ženy většinou nejvíc ocení zlepšení akné, především v obličeji (na akné na trupu je vliv daleko menší). Je však třeba pamatovat, že aby se účinek projevil, musejí se pilulky užívat nejméně několik měsíců.

Účinek pilulek na akné je tak významný, že některé přípravky byly dokonce výslovně schváleny pro léčbu akné a mohou je předpisovat i kožní lékaři.“

Jak tedy dál?

Neváhejte a konzultujte s námi své problémy. Najdeme společně vhodný postup či alternativu stávající (ev. v tomto případě nevyhovující) antikoncepci.

Nechci antikoncepci…

Nikdo vás nenutí tento problém řešit pouze touto cestou. Umíme vám pomoci i jinak.

Jak?

Naše nově otevřené centrum laserových výkonu vám nabízí ošetření problematické pleti nejmodernějšími postupy díky kombinace Nd:YAG a Er:YAG laserového paprsku. Dokážeme vám efektivně a bezpečně pomoci od vašeho trápení. Zajímá vás to? Více zde

Laserová terapie AKNÉ

Moderní kombinované metody ošetření problematické pokožky a ošetření jizev po AKNÉ jsou našimi klientkami velmi oblíbené. Zjistěte, co vše pro sebe můžete u nás udělat!

  • Before-Image Set 1
    After-Image Set 1
    BeforeImage Set 1After
  • Before-Image Set 2
    After-Image Set 2
    BeforeImage Set 2After

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH